Kurumsal

Tüm Mucitler İcat İnovasyon ve Araştırma Derneği

Wiipa / Dünya Fikir buluş federasyonu Türkiye temsilcisi olan Tümmiad, Türkiye Bilim, Mucit, Girişimci adaylarının projelerinin Dünyada tanınmasını, derece almasını ve yatırımcı bulmasını kolaylaştırmak amacı ile kurulmuş bir organizasyondur.

TÜMMİAD Türkiyeyi bir çok kez uluslararası yarışma ve fuarlarda temsil etmiş, Türkiye'ye çok kez madalya kazandırmış, mucit, girişimci adaylarının daha görünür olmasına olanak sağlamıştır. TÜMMİAD, Uluslararası federasyonun Türkiye ayağı olan " 1 Fikir 1 Dünya Uluslararası Fikir, Buluş, İnovasyon Yarışma ve Fuarı " organizatörüdür.

Misyonumuz

Tümmiad Mucit ve Girişimci ve adaylarına yol göstermek amacı ile kurulmuş bir yapıdır. Özellikle Uluslararası arenada görünür, tanınır ve başarılı olabilmek için danışmanlıklar yapmakta, mentörlük sağlamaktadır. Aynı zamanda girişimcilik merkezleri gibi yapıların ve sistemlerin kurulması konularında çalışmalar yürütmekte, bir çok kamu, kurum ve kuruluş ile ortak çalışmalar yürütmektedir. Üye ülkelerde bulunan Türk ve yabancı icat, startup, girişim sahibi adayların faaliyetlerini ülkemize taşımaları için teşvik etmekte, tersine beyin göçü hareketinin kıvılcımını yakmak, ülkemizin bilim, sanayi, teknoloji, inovasyon konularında çıtayı yükseltmesini amaç edinmiştir.

Bu misyon doğrultusunda, Türkiye'nin en batıdan en doğusuna yenilikçilik, inovasyon kültürünün aşılanması için temsilcilikler kurarak ulaşmaya çalışmaktadır.

Vizyonumuz

Türkiye'yi temsil ettiğimiz onlarca bilim, buluş yarışmaları ve fuarlarında ülkemizden çok sayıda proje, startup, mucit, girişimci ile temsil etmek ve Türkiye adından söz ettirmek önemli vizyon maddemizdir. Bu sayede Türkiye adı dünyada bilim, sanayi, teknoloji, inovasyon, girişimcilik kelimeleri ile sıklıkla anılacak ve ülkemiz adına olumlu kazanımlar sağlayacağı gibi rol model ülke olma yolunda yardımcı olacaktır. Katılacağımız yarışma ve fuarlarda Türkiye'nin potansiyelini diğer ülke mucit ve girişimcileri ile paylaşmak onları teşvik ederek ülkemize kazandırmak, cazibe merkezi haline gelebilmesi yolunda önemli adımlar olacaktır. Ülkemizde oluşturacağımız olumlu ve yenilikçi bakış açısını bir kültür haline dönüştürmek bu sayede çocuk ve gençlerimizden nice bilim insanları, mucit ve girişimciler hatta yenilikçi yatırımcılar yetişmesi en büyük hayalimizdir.

Hayalleri olan ve gerçekleştirmek için bilimi, teknolojiyi, inovasyonu seçen insanlar yetiştirebilmek yegane gayemizdir.

40

Ülke


Yaklaşık 40 Wiipa üyesi Ülke ile
600

Makale


40 ülkeden 600 Makale
1000

Proje


Her yarışmada 1000 den fazla proje
15

Tecrübe


Yarışmacı ve Katılımcı olmak üzere 15 yıllık tecrübe