TUMMIAD Hakkında

"Bazen Bir Fikir Dünyayı Güzelleştirmeye Yeter"

TUMMIAD Kimdir?

Tüm Mucitler İcat İnovasyon ve Araştırma Derneği ( TÜMMİAD ) Uluslararası Fikir buluş federasyonu Türkiye temsilcisi olan Tümmiad, Türkiye Bilim, Mucit, Girişimci adaylarının projelerinin Dünyada tanınmasını, derece almasını ve yatırımcı bulmasını kolaylaştırmak amacı ile kurulmuş bir organizasyondur.

TÜMMİAD Türkiyeyi bir çok kez uluslarası yarışma ve fuarlarda temsil etmiş, Türkiye'ye çok kez madalya kazandırmış, mucit, girişimci adaylarının daha görünür olmasına olanak sağlamıştır. TÜMMİAD Türkiye'de düzenlenecek, Uluslararası federasyonun Türkiye ayağı olan 1 Fikir 1 Dünya yarışması hazırlıkları içindedir.

  • Uluslararası Danışmanlık
  • Uluslararası WIIPA Temsilciliği
  • Stratejik Partnerlikler
  • 1 Idea 1 World
  • Organizasyon ve Etkinlikler

Başkanın Mesajı

Bilim Dünyasındaki bilgi, birikim, tecrübe ve başarılarımızın gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak, Dünya’ya daha fazla Türk Mucit kazandırmak ve İcatlarının insanlığa faydalı olması için gerekli desteği sağlamak amacı ile kurulan yapılanmamız, WIIPA Türkiye tek temsilcisidir. Derneğimiz, Uluslararası saygınlığını, Türk Mucitlerinin faydasına kullanmak, Mucitlerimizin gelişmesi ve Uluslarası arenada başarılı olmalarını sağlamak gayesindedir.

Bilim, İcat ve İnovasyon konularında öncelikle tüm Türkiye ve sonra Dünya genelinde saygın, bağımsız ve yetkin bir otorite olarak kabul edilmektir.

Bilim, İcat ve İnovasyon Dünyasına hizmetler sunarak, yapacağımız yatırım, destek ve danışmalıklar ile Türk Mucitlerimize ve Türkiye Cumhuriyetine değer ve katma değer katmaktır.

40

Ülke


Yaklaşık 40 Wiipa üyesi Ülke ile
600

Makale


40 ülkeden 600 Makale
1000

Proje


Her yarışmada 1000 den fazla proje
15

Tecrübe


Yarışmacı ve Katılımcı olmak üzere 15 yıllık tecrübe