TUMMIAD Teknofest’e Katıldı

Geleceğin kaçınılmazlarından olan ve yeni neslin Ülkemize ve Dünyaya yapacağı katkılar adına en büyük değerlerden biri olan bilişim, teknoloji ve inovasyon çalıştayı sayılabilecek Teknofest İstanbul’a katıldık.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen fuarda dünya çapında bir çok yarışmacı, buluş ve inovasyon projelerinin sergilendiği, bunlara ek olarak savunma sanayi alanında çalışmalarımızın da bulunduğu helikopter, uçak, tank ve yeni dünyaya entegre silahların da sergilendiği bir fuara katıldık.

DG Akademik ailesi olarak Çocuklarımızın spor alanındaki başarılarının yanı sıra buluş ve inovasyon alanındada başarılarının ülkemize faydalarının olacağı inancındayız. Bu sebeple Kurucumuz Davut Güngör’ün de yine kurucu başkanlığında olduğu Tümmiad (Tüm Mucitler, inovasyon, araştırma derneği) olarak çalışmalarımızı geliştirmek adına fuara katıldık.

2020 Nisan ayında Düzenleyeceğimiz 1fikirbirdünya fuarı için yönetim kurulu üyemiz ve başkan danışmanımız Bülent Kavaklı ile katıldığımız fuarda önemli bilgiler edinmenin yanı sıra ülkemize fayda sağlayacak yeni projeler geliştirmek adına çalışmalara başladık.