Yönetim Kurulu Başkanı

Bülent KAVAKLI

Nam-ı değer "İyilerin Dostu Kötülerin Düşmanı"

Çocukluğunda kurduğu hayallerin peşini hiç bırakmamış, karşısına çıkan engeller yeni nesil gençlerin önüne çıkmasın mücadelesini veren, Türkiyenin adını ve imajını bilim, inovasyon ve girişimcilik alanında en üst seviyelere gelmesini hedeflemiş sıradan biri.

Türkiyeyi bir çok kez uluslararası yarışma ve fuarlarda temsil etmiş, Türkiye'ye çok kez madalya kazandırmış, mucit, girişimci adaylarının daha görünür ve saygın olmasına olanak sağlamaya çalışmıştır. "Hayallerinizi planlayın planlarınızı hayalleyin" mottosu ile gençlere seslenen yeni nesil lider.

Neler Yapıyor?

Çocukluğunda kurduğu hayallerin peşini hiç bırakmamış biri diyebiliriz. Fakat materyalist dünya sanırım bu tarz bir cevabı dikkate almayacaktır. Bülent Kavaklı yazılım ve teknoloji odaklı işlerde kendisini geliştirmiş, ancak girişimci yapısı nedeni ile bir çok iş kolunda bulunmuştur. Şu anda Dünya Fikri Mülkiyet Hakları Federasyonu Wiipa Türkiye temsilcilisi Tüm Mucitler İcat İnovasyon ve Araştırma Derneği yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütmekte ve çeşitli alanlarda ticari girişimleri bulunmaktadır. 1idea 1world Proje ve marka sahibi, Mucittin marka ve proje sahibi, 1 Fikir 1 Şehir, 1 Fikir 1 Belediye organizasyon kurucusu, Yerli kripto para ve borsa girişimi Open Money Teknoloji ve Yatırım A.Ş. , Seolog Dijital pazarlama ajansı, Nessa Bilişim ve Teknoloji A.Ş., Valentura Teknoloji ve Yatırım A.Ş., DG Akademik Spor Kulubü, Donuk Gıda markası, Eğitim ve Danışmanlık, Saçmalathon programı kurucusu, Girişimcinin Yolu programı, Yapay zeka ve siber güvenlik şirketi, Yenilenebilir enerji sistemleri, Savunma Sanayi Teknolojileri üreten 2 şirket ve yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 10 adet startup ortaklığı bulunmaktadır.

Türkiye'nin en batıdan en doğusuna yenilikçilik, inovasyon kültürünün aşılanması için temsilcilikler kurarak ulaşmaya çalışmaktadır.

Vizyon

Türkiye'yi temsil ettiğimiz onlarca bilim, buluş yarışmaları ve fuarlarında ülkemizden çok sayıda proje, startup, mucit, girişimci ile temsil etmek ve Türkiye adından söz ettirmek önemli vizyon maddemizdir. Bu sayede Türkiye adı dünyada bilim, sanayi, teknoloji, inovasyon, girişimcilik kelimeleri ile sıklıkla anılacak ve ülkemiz adına olumlu kazanımlar sağlayacağı gibi rol model ülke olma yolunda yardımcı olacaktır. Katılacağımız yarışma ve fuarlarda Türkiye'nin potansiyelini diğer ülke mucit ve girişimcileri ile paylaşmak onları teşvik ederek ülkemize kazandırmak, cazibe merkezi haline gelebilmesi yolunda önemli adımlar olacaktır. Ülkemizde oluşturacağımız olumlu ve yenilikçi bakış açısını bir kültür haline dönüştürmek bu sayede çocuk ve gençlerimizden nice bilim insanları, mucit ve girişimciler hatta yenilikçi yatırımcılar yetişmesi en büyük hayalimizdir.

Hayalleri olan ve gerçekleştirmek için bilimi, teknolojiyi, inovasyonu seçen insanlar yetiştirebilmek yegane gayemizdir.

40

Ülke


Yaklaşık 50 Wiipa üyesi Ülke ile network
600

Makale


Uluslararası Ödüller
1000

Proje


Mentör ve Yatırımcı
15

Tecrübe


Yarışmacı ve Katılımcı olmak üzere 15 yıllık tecrübe