Yollando.com 10 milyon TL değerleme ile 2,2 milyon TL yatırım aldı

Türkiye’den yurt dışına alışveriş yapmayı kolaylaştıran bir girişim olarak karşımıza çıkan Yollando.com‘un 2,5 milyon TL değerleme ile yatırım aldığını 2018 yılının Nisan ayında sizlere aktarmıştık. Paylaşılan bilgilere göre alışveriş ve paket yönlendirme girişimi Yollando, ikinci yatırım turunu 10 milyon TL değerleme ile 2,2 Milyon TL yatırım alarak tamamladı.

Tarvenn’in liderlik ettiği yatırım turuna iş insanları Timur SoysalMetin BencuyaTolunay YıldızBelkıs Kuşçulu Özer, bilişim şirketi Develoop A.Ş. ve Keiretsu Forum melek yatırımcılarından Serhan Kohen ve Mustafa Bağcı da katıldı.

Uluslararası alışveriş ve paket yönlendirme servisleri sunan Yollando.com, yurt dışındaki kullanıcılarına, Türkiye’de bir teslimat adresi tanımlayarak tüm e-ticaret sitelerinden kolayca alışveriş yapmalarını sağlıyor. Yurt dışındaki kullanıcılar, Yollando adresini kullanarak Türkiye’den istedikleri ürünleri kolaylıkla satın alabiliyor ve Yollando adreslerine gönderebiliyor.

Yollando farklı e-ticaret sitelerinden gelen ürünleri birleştirip yeniden paketliyor ve yurt dışındaki müşterilerine zahmetsizce iletiyor. Böylelikle yurt dışındaki Yollando kullanıcıları, kargo masraflarından yüzde 80’e varan tasarruf sağlıyor.